TERMOWIZJA – COVID192020-08-11T13:35:44+00:00

Termowizja – COVID19

Termowizja – COVID19

Tym, co cechuje efektywną sieć monitoringu jest kompleksowość wykorzystanych rozwiązań, które stanowią odpowiedź na bieżące zagrożenia wynikające ze specyfiki obiektu. W dobie wysokiej zachorowalności na różnego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne skutecznym środkiem ograniczającym rozprzestrzenianie się mikrobów okazuje się automatyczny miernik temperatury na podczerwień.

System zdalnego pomiaru temoeratury ciała

System NOVUS TS dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania twarzy w obrazie dokonuje zdalnego pomiaru wyłącznie w jej obrębie, ignorując inne obiekty w tle, które mogą wywoływać fałszywe alarmy w konkurencyjnych systemach pozbawionych tej funkcjonalności. Dzięki temu mamy pewność, że wynik badania jest wolny od wszelkich zakłóceń i wpływu obiektów środowiskowych, co jest szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia ze zróżnicowaną przestrzenią o dużej powierzchni.

Podstawowe cechy kamer na podczerwień to:

  • MOŻLIWOŚĆ JEDNOCZESNEGO POMIARU 16 TWARZY W CZASIE KRÓTSZYM NIŻ 1 SEKUNDA
  • BLOKOWANIE PRZEJŚCIA (DRZWI, KOŁOWRÓT) PO WYKRYCIU PODWYŻSZONEJ TEMPERATURY
  • INTUICYJNY CMS DO ZARZĄDZANIA I WYŚWIETLANIA ZDARZEŃ

Monitoring termowizyjny i tworzenie bazy użytkowników

Precyzyjny monitoring temperatury ciała to tylko jedna z funkcji proponowanego przez nas rozwiązania. Sieć kamer termowizyjnych objętych jednym systemem pozwala również na stworzenie kompleksowej bazy danych użytkowników. Oprócz tych ręcznie wprowadzonych do rejestru, oprogramowanie zapisuje także profile osób zidentyfikowanych jako potencjalnie chore.

Zdalny pomiar temperatury ciała za pomocą kamer termowizyjnych znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się chorób w miejscach użyteczności publicznej oraz zakładach produkcyjnych, a także w innego typu placówkach o dużym zagęszczeniu osób lub częstym kontakcie z klientem. Termowizja w połączeniu z zaawansowanym systemem monitoringu świetnie sprawdzi się na lotniskach, w bankach, a także w szkołach i szpitalach.

Posiadamy w ofercie także kamery na podczerwień oraz tradycyjne innych producentów (FLIR, HIKVISION, DAHUA).

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Ta strona używa plików cookie i usługi stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI ZGODA