SPAWY I POMIARY ŚWIATŁOWODOWE2020-10-09T07:05:52+00:00

Spawy i pomiary światłowodowe

Spawy i pomiary światłowodowe

Dzięki światłowodom dostarczane są duże ilości informacji w relatywnie krótkim czasie – dlatego technologia ta wykorzystywana jest do oferowania internetu lub sieci wewnętrznych o dużych prędkościach (niekiedy sięgających kilkudziesięciu gigabitów na sekundę). W ramach naszych usług zajmujemy się łączeniem światłowodów – ich spawaniem i prowadzeniem pomiarów przepustowości przewodu. W tym celu wykorzystujemy nowoczesne narzędzia:

  • Spawarka światłowodowa FUJIKURA 70S+
  • Reflektometr Viavi MTS-2000 Quad 850/1300//1310/1550 + power meter option.

Światłowód – spawanie i pomiary

Włókna, którymi podąża informacja dostarczana następnie do naszych komputerów, nie są idealne. Już na etapie produkcji mogą pojawić się wady w strukturze działania projektowanej linii. Wynika to przede wszystkim z tego, że jeszcze nie odkryto materiału, który bez tłumienia mocy optycznej przekazywałby informację od źródła aż do odbiorcy. Wady mogą pojawić się także w wyniku spawania – nie sposób jest ich w 100% uniknąć. Precyzyjne wykonanie łączenia pozwala jednak na zmniejszenie ryzyka wytłumienia mocy optycznej włókna. Pomiary światłowodowe umożliwiają ocenę przepustowości zaprojektowanego przewodu I tym samym wyeliminowanie potencjalnych wad.

Łączenie światłowodów a moc optyczna

W dużym skrócie, moc optyczna wskazuje na to, jak szybko oraz ile informacji może zostać przeniesionych przez włókno szklane. W zależności od jego długości, pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem mogą występować duże straty. Wynikają one na przykład z wykorzystanego materiału, który może pochłaniać energię, a także sposobu wykonania łączeń (spawów) włókna, w którym przekazywana jest informacja. Pomiary mocy optycznej umożliwiają ustawienie odbiorników o odpowiedniej czułości, a także wzmacniaczy, dzięki którym informacja może bez przeszkód być przekazywana na większe odległości.

Proframe – dostawa nowoczesnej technologii

Nasza firma dokonuje łączenia przewodów, a także pomiaru mocy optycznej tak, aby dostarczać Klientom jedynie solidne i nowoczesne rozwiązania.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Ta strona używa plików cookie i usługi stron trzecich. Korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI ZGODA